TV Alacak Olanlar! Philips Akıllı Android TV’yi Bekleyin.

0

Akilli-Philips-Android-TVGünümüzde hemen her elektronik cihazda “akıllı” kavramını duymaya başlıyoruz. Herkesin evinde bulunan TV’ler için zaten akıllı televizyon kavramı bulunuyordu. Philips Akıllı Android TV ile bu kavramı biraz daha ileriye götürecek. Smart TV özelliğine ek olarak Android işletim sistemini de ciazlarda kullanma deneyimini yakında yaşayacağız.

Philips Akıllı Android TV ile Avrupa’daki ilk Android işletim sistemine sahip olan televizyonlarla Haziran ayı içerisinde tanışacağız. Bu televizyon ile Android platformunu kullanabildiğimiz tablet yada akıllı telefonumuzda gerçekleştirebildiğimiz her şeyi yapabileceğiz. Yapılabilecekler arasında; bir oyunu TV ortamında oynamak, TV vasıtası ile sosyal ağlara bağlanabilmek, TV’den bağlanarak müzik dinlemek, klip izlemek, film seyretmek sayılabilir. Smart TV’lerden farklı bir platforma oturtulması gereken TV’de Android 4.2.2. sürümü kullanılacak. Philips, Smart TV satışlarını sürdürse de gelecekte tüm TV modellerinde Android işletim sistemi kullanmayı planlıyor. Bu TV’lerde yaklaşık fiyat aralığı 7 – 8 bin TL olacak. Dokunmatik oyunlarda bir parça yetersiz olsa da Android TV’ler ile, mobil cihazlardan beğenerek oynadığınız her oyun hem oyun konsolu hem de akıllı kumanda vasıtasıyla dev ekranda oynama keyfi yaşayabilirsiniz. Televizyonlarda; Full HD’den, Ultra HD 4K TV’lere kadar alternatif seçenekler bulunacak. Pek çok kullanıcının Smart TV modellerinde şikayeti olan internet tarayıcısı yavaşlığı Chrome tarayıcısı ile giderilerek hız nerdeyse mobil cihazlarda hıza ulaştırılmış. Yaşanan flash problemleri de ortadan kaldırılmış. Android platformu ile kişiselleştirme şansı da getirilmiş oluyor.

Teknolojik cihazlara piyasaya çıkar çıkmaz sahip olmaya çalışan kullanıcılar olduğunu biliyoruz. Ancak TV sahibi olmayı düşünenlere Haziran ayı sonuna kadar sabır göstermelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü Philips Akıllı Android TV’ler ile yeni bir dönemi başlatacak. Özellikle yüksek kalitesi ve verdiği Android işletim sistemi şansı ile eminim beklemenize değecek bir ürüne sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here