Twitter Fenomenleri Kimlerdir İşte Göze Çarpanlar

1

Twitter Fenomenleri Kimlerdir İşte Göze Çarpanlar

turkiyede-twitter-fenomenleriSosyal ağlar arasında en çok kullanılan ve ilgi çeken uygulamaların başında gelen Twitter üzerinde pek çok ilgi çekici hesap bulunmakta ve bu hesaplar Twitter fenomenleri olarak adlandırılmaktadır.

Bu fenomenler arasında ünlü olduklarından dolayı takipçi sayıları yüksek olan kişiler de yer almakta, ancak bunların dışında attıkları eğlenceli veya bilgi içerikli tweetleri ile ilgi odağı olan kişiler de bulunmaktadır.

Twitter Fenomeni Fuat Avni

Siyaset ağırlıklı tweetleri ile tanınan ve kendine devletin gizli kalmış sırlarını ifşa etmeyi görev aldığını söyleyen Fuat Avni, kimilerine göre gerçekleri yansıtmakta, kimilerine göre ise halkı galeyana getirterek olay çıkartmaya çalışmaktadır. Bu tür tweetler atmasının sebebini bilemesek de ülkemizde kısa sürede fenomen olduğu ve 3 milyon takipçiye ulaştığı bir gerçektir.

Twitter Fenomeni Pucca

Eski sevgilisinden intikam almak için açtığı blogla tanınan ve gördüğü ilgi üzerine kısa sürede kitaplar yazarak bunu maddi kazanca da dönüştüren Pucca, aynı zamanda tam bir Twitter fenomeni. Yakın zamanda evlenen ve düğün gününde bile tweetler atarak adından söz ettiren Pucca, 1 milyonu aşkın takipçi sayısı ile en eğlenceli Twitter fenomenleri arasında yer almaktadır.

Twitter Fenomeni Para_Ali

Ali Ağaoğlu üzerinden açtığı parodi hesap ile kısa sürede gündeme oturan bu Twitter hesabı, attığı para ile ilgili, görgüsüzlük kokan tweetleri sayesinde pek çok insan tarafından itici görülse de, 442bin takipçisi sayesinde Twitter fenomenleri arasında yerini almıştır.

Twitter Fenomeni Ev seksisi

İlgi çekici isminin yanı sıra zekâ dolu tweetleri, olaylara farklı açıdan baktığı yaklaşımları ile kısa sürede fenomen haline gelen ev seksisi, yani gerçek adıyla Kıvanç, avukatlık gibi ciddi bir mesleği gerçek hayatında sürdürüyor olmasına rağmen Twitter’da tam bir eğlence kaynağı. 223bin takipçiye sahip olan ev seksisi, kadın erkek ilişkileri ile ilgili yazdığı tweetlerle de oldukça beğenilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here