Ücretsiz Blog Açma Siteleri

0

Kendi bloğunuz olsun isteyip bir blog açmak niyetindesiniz fakat bunun ücretsiz olmasını istiyorsunuz. Yapmanız gereken şey çok basit. Adını duyurmuş aynı zamanda muhteşem blog donanımına sahip ücretsiz sitelerden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Açabileceğiniz En İyi İki Site

Blog sahibi olmak isteyenlerin ücretsiz kullanım sağlayabileceği sitelerden ilki Blogger’ dır. Sonrasında ise WordPress gelir. Blogger’dan sonra dünyada ücretsiz en sağlam blog açabilen bu site, dil desteği ve birden fazla yazar ekleme özelliği ile oldukça dikkat çekiyor.  210’dan daha fazla tema seçeneği sunuyor bununla da kalmayıp blog sahibine spam yorumları yok etmesi için fırsatlar sunuyor.

Göz dolduran ve çok sık tercihe dilen bir diğer ücretsiz blog sitesi Tumblr’dır. Çok fazla işlem gerektirmeden dilediğinizi paylaşmanızı sağlayan bu blog, kullandığınız tüm teknolojik araçlarla uyumlu. Kişisel ayarlamalar için oldukça başarılı ve bir o kadar da çok kullanıcıya sahip.

Ücretsiz Blog Siteleri

WordPress ve Tumblr dışında ücretsiz blog açabileceğiniz diğer sitelerden bazıları; LiveJournal, Weebly, Webs, Blog’tur. Bunlar, dünya çapında oluşturulmuş sitelerdir. Tüm bu sitelerin dışında kalan ve Türkçe oluşuma sahip Blogcu ise blog sitesi girişimine sahip siteler arasında ilk sıralarda yerini almakta. 2005 ve 2010 yılları arasında yükselişte olan site, daha sonra sitesinde reklam sorunu yarattığı için kullanıcı kaybı yaşadı.

Ücretsiz bir blog tercih etmek isterseniz Blogger ve WordPress en iyisidir. İsmini ve kalitesini bildiğiniz sitelerle çalışmanız çok daha verimli bir blog ortaya çıkaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here