Video Pazarlama İçin Etkili Bir Çalışma Hazırlanmasının Önemi

0

Günümüzde herkesin elinde, ya akıllı telefon ya da tablet, bilgisayar var. İnternet kullanıcılarının da en çok tercih ettiği işlev video izlemek oluyor. Araştırmalara göre her gün online video izleyen kullanıcı sayısı 100 milyon olarak ölçülmüş. Bu sayı giderek artıyor. Artık ufacık çocuklar bile video izleyerek zamanlarını geçiriyorlar. Yediden yetmişe herkesi cezbeden videolar karşısında, şirketler de pazarlama yöntemlerini bu konuya yöneltiyor. Kendilerini, ürünlerini ve reklamlarını videolar aracılığıyla müşterilerine ulaştırıyorlar. Böylece daha hızlı ve daha çok kişiye ulaşma fırsatı yakalıyorlar. Ayrıca bu yöntem firmalar için pazarlama maliyetini azaltıyor.

Kurumlar, reklam videolarının hazırlanmasında profesyonel ekiplerden yardım almayı tercih ediyor. Doğru bir çalışma yapıldığında şirket için en kazançlı yöntem olduğunu düşünürsek işi bilenlerden yardım almak en akıllıcası olur. Bir video pazarlama ajansı olan Vimark kurumsal film ve tanıtım filmleri çekiyor. Vimark, şirketlerin hedef kitlesine göre tanıtımını, satışlarını arttırması için gereken reklamı ya da adını duyurmasını sağlayacak ve akılda kalıcılığını arttıracak çalışmalar ortaya koyarak videolar hazırlıyor. Vimark hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler https://vimark.com.tr/ adresinden tüm merak ettiklerine ulaşabilir. Sosyal medya üzerinde de çok aktif olan Vimark, YouTube, Facebook, Instagram ve Google reklamları da hazırlıyor. Şirketlerin video çözümlerine eşlik eden Vimark’ın, Zeo Testimonial tanıtımındaki katkılarına göz atalım. Vimark ile çalışmadan önce fotoğraflar aracılığıyla yaptıkları çalışmaları tanıtmaya çalışan Zeo Testimonial pek de başarılı olamamış.  Vimark ile çalışmaya başladıklarında Vimark ekibi kurumun konuşma etkinliğine katılarak parça parça kesitler almış ve tüm konuşmacıların ne hakkında bilgi verdiğine dair kısa ama etkili kısımları da birleştirerek bir tanıtım videosu hazırlamışlar. Bu video sayesinde kurum kendini insanlara daha net anlatabilmiş ve yaptıkları işin önemini ortaya koyabilmiş. Hatta katıldıkları etkinlik üzerinden bir video daha hazırlayarak bir sonraki etkinliği ve katılacak konuşmacıları duyurmuş. Bu videolarla kurum sadece Facebook üzerinden bile biletlerinin % 15’ini satmışlar. Firmanın tanıtım amacına ulaşmasında etkili bir çözüm sunarak hedefine ulaşmasını sağlayan Vimark, müşterilerine memnuniyeti yaşatıyor.

Bir araştırmaya göre 2019 yılına kadar internet trafiğinin %80’ini video içerikler oluşturacakmış. İstatistiklerin de ortaya koyduğu gibi zamanla hayatımızda daha fazla yer kaplayacak olan videoların hazırlanmasında profesyonel ekiplerin desteği önemli. Çünkü videolar müşteri davranışlarında çok etkili oluyor. Videolar sayesinde marka alışkanlığı %170, satın alma isteği %270, beğenilirlik %500 arttırılabiliyor. Firmalar da bu fırsatlardan yaralanmak için video pazarlamayı tercih ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here