Vmware Hakkında Detaylı Bilgiler

0

Vmware Hakkında Detaylı Bilgiler

vmware-workstation-bilgilerGünümüzde çokça önem kazanmış olan “Altyapı Sanallaştırma” çok sayıda işletim sistemi ve uygulamaların aynı çalışmasını mümkün kılan ve altyapının daha basit ve daha etkili hale getirilmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde uygulamaların daha hızlı dağıtılması sağlanır, performans ve kullanılabilirlik durumu artar ve operasyonlar otomatik hale gelerek kullanım kolaylığı sağlanmış olur.

Vmware Sanallaştırma

Vmware sanallaştırması ile planmış ve planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma sayesinde gelir kaybı en aza indirilir, sunucu birleştirme yöntemiyle yatırım giderlerini azaltılır ve otomasyon yöntemiyle de işletme giderleri minimuma indirilir.

Sunucu birleştirme sayesinde enerji verimliliği arttırılır ve daha az donanıma ihtiyaç duyularak sermaye ve işletme maliyetleri en az indirilir.

Daha anlaşılacak bir dille anlatmak gerekirse, Vmware sanallaştırma yazılımı sayesinde bilgisayara yüklü olan birden fazla yazılım bilgisayarı yeniden başlatmadan çalıştırılabilmektedir. Aynı zamanda birbirinden farklı işletim sistemlerini test edebilme imkânı da sağlayan sanallaştırma yazılımı, ayrıca güvenli bir şekilde internet ortamında gezebilmeyi ve zararlı olduğundan şüphelenilen programları sanal makinede test edebilmeyi sağlamaktadır.

Vmware Sanallaştırma Avantajları

Son yılların en popüler teknolojilerinden biri olan sunucu sanallaştırması, enerji ve yer tasarrufu sağlaması açısından özellikle tercih edilmektedir. Yönetimi kolaylaştırması ve kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamasının yanı sıra, yedekleme ve yazılım hatalarını kurtarma gibi felaket senaryolarına da çözüm üretebilmektedir. Fakat bu sanallaştırmalar genel olarak büyük ölçekli kurum ve işletmelerin tercih ettiği programlar olarak bilinmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here