Web Siteleri Adsense’e Hazır Hale Nasıl Getirilir?

0

g-adsenseGoogle Adsense, oldukça detaylı ve titiz bir inceleme sonrasında başvuruları kabul etmektedir. Birçok web sitesinin başvurusu reddedilmektedir. Dikkatli bir çalışma ile web sitenizi Adsense için hazır hale getirip sonrasında başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu anlamda başarılı olabilmeniz için sitenize her gün vakit ayırmanız gerektiğini baştan kabul etmelisiniz.

Site için Genel Düzenlemeler

Siteniz en öncelikli olarak mutlaka özgün olmalıdır. Çalıntı içerikler ile hiçbir şansınızın olmadığını bilmelisiniz. Site içinde en az 10 kategori olmasına ve bu kategoriler altında en az birer ikişer içerik olmasına dikkat etmelisiniz. Sitenin genelinin, Google Webmaster Tools kayıtlarının tam olmasına özen gösterin. En başta site domaini alırken ismin öz ve yalın olması da önemli. Ayrıca sitenin com uzantısı olmasına da dikkat etmelisiniz. Her ne kadar bu bir şart olmasa da Google, hala .com uzantılı siteleri 1 adım önde tutmakta.

Sitenin Günlük İşleyişi Nasıl Olmalı?

Siteyi genel olarak hazırladıktan sonra sitenize her gün mutlaka en az iki içerik girmeye çalışmalısınız. Bu içerikleri en az 300 kelime ve görsel destekli hazırlarsanız bir adım önde olabilirsiniz. Bu içeriklerin özgün olması son derece önemli. İçeriklerde yer alan görselleri kendiniz hazırlayabilirseniz fazlasıyla faydası olacaktır. Siteye bağlı sosyal medya hesaplarınızın aktif olmasına özen gösterin. İçeriklerinizi sosyal medya gücünden faydalanarak yayabilirseniz; tıklanma oranını artırmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here