Web Siteleri ve Seo İlişkisi

0

Web sitesi birçok kişilere, kurumlara ve şirketlere ait olmaktadır. Web sitelerinin asıl amacı, şirketlere müşteri çekmek, şirketi tanıtmak, para kazanmak ve ürün tanıtımıdır. Kurmuş olduğunuz web site sayesinde bir firmanın tanıtımını veya bir ürün tanıtımını yapabilirsiniz. Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiş olan internetin tamamını kapsayan web siteler günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmayarak internet üzerinden para kazanıyor, alışverişini ve diğer gerekli bütün işlemlerini internet üzerinden yapıyor.

Her konu ile ilgili ayrı bir web sitesi vardır. Fakat bu web siteleri kendi aralarında hep rekabet içerisindedir. Rekabet halinde olan web siteleri  arama motorlarında daha ön sıralarda çıkmak için ve daha fazla müşteriye sahip olabilmek için mücadele etmektedirler.

Web sitesi kurmak demek işiniz çok rahat artık işleriniz çok artacak demek değildir.!

Web sitesi kurduktan sonra sitenizi geliştirmek için en önemli etken Seo uyumlu yazılar paylaşmaktır. Seo uyumlu yazı yazmak için bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Yazılarınızda kesinlikle kopya içerik bulunmamalıdır yani 100% özgün olmalıdır. Seo uyumlu yazılar genellikle bazı kişiler tarafından yazılmakta olup, belirli bir ücret karşılığında istenilen herhangi bir konuda yazılır. Seo uyumlu yazılar yazıldığında yazıda anahtar kelimelerin olması arama motorlarında sizin popülerliğinizin artmasına neden olacaktır. Rekabet içerisinde olan kurumsal web siteler ve şirketler arasında bir adım önde olmak istiyorsanız arama motorlarında ön sıralarda olmalısınız.

İş tabi ki yazılar ile de bitmemektedir, SEO demek kocaman bir dünya demektir sıralamayı etkilen sitenizi üst sıralarda daimi tutmak için çok fazla faktör vardır, bu konu ile ilgili ilerleyen günlerde tüm detaylarının özet olarak geçeceğim.

Seo öncelikle aldığınız server veya hosting de başlar, tasarım ve içerik ile devam eder son olarak da tanıtım ve sosyal medya ile yaygınlaşarak yayın hayatına devam eder.

Bu sıralama tabi ki büyük 3 ana başlık olarak adlandırılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here