WhatsApp Alternatifi Uygulamalar

0

whatsapp-alternatifi-programlarAkıllı telefonlar ile mesajlaşma sıkıntılarını bitiren ve mesajlaşmayı daha değişik görevlerle getiren uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar içerisinde belki de en fazla bilinenin, Facebook tarafından da satın alınan Whatsapp olduğu söylenebilir. Ancak pek çok kullanıcısın 22 Şubat tarihinde yaşanan whatsapp çökmesi ve bu konuda yapılmayan firma açıklaması nedeni alternatif uygulamalara yönelebileceği görülüyor. Çünkü bu tarz işlemler için Whatsapp hiç yalnız değil. Bu alternatif uygulamalarda bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

LINE :

100 milyon üzerinde kullanıcı olan LINE, 230’un üzerinde ülkede bulunuyor. Bu ülkelerden 41’inde de en fazla indirilen ücretsiz uygulamalar arasında yerini alıyor. Uygulama; sesli arama, ücretsiz mesajlaşma ve konuşma fırsatı da veren uygulama ile fotoğraflarınız da daha iyi düzenleyebilirsiniz ve hızlıca sosyal ağlara da atabilirsiniz. Uygulamayı hem bilgisayarda hem de tabletinizde de kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz sunulan video, fotoğraf ve sesli paylaşımlarınıza izin vermesi ile en iyi Whatsapp alternatifi olarak görülebilir.

WECHAT :

Dostlarınız ile yüzyüze konuşma fırsatı da bulabileceğiniz ücretsiz uygulama ile güvenli iletişim keyfi yaşıyorsunuz. Bas – konuş özelliği ile sesli konuşmalarda kalitede en iyilerden sayılabilir. Facebook gibi sosyal ağlara hızlıca anlık fotoğraf, metin paylaşımı imkanınız var. Yakınlarınızda bulunan WeChat kullanıcıları ile de iletişim kurma şansınız bulunuyor.  Uygulam ile bilgisayarınız üzerinden de kullanıcıları mesajlaşma imkanı veriliyor.

VIBER :

En belirgin özelliği olarak HD kalitesinde ücretsiz mesajlaşma ve sesli iletişim imkanı vermesi sayılabilir. Nerede ile uygulama ile normal telefonlardan daha kaliteli bir sesli görüşme gerçekleştirebileceğiniz söylenebilir. Bunun için Wİ-fi bağlantınızın olması yeterli. Kişi listesi oluşturmanıza gerek kalmadan

Bunların dışında ChatOn, Tango gibi alternatiflerden de söz edilebilir. Facebook satın alması sonrası Whatsapp ile ortaya çıkabilecek reklam korkusu yaşıyorsanız ve alternatif arıyorsanız bu uygulamaları deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here