Whatsapp Bildirim Gelmeme Sorununu Çözemedi

2

Aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın bir numaralı uygulaması olarak bilinen mobil mesajlaşma servisi Whatsapp önemli bir problemi halen aşabilmiş değil. Whatsapp’ın yapmış olduğu her bir güncelleme kullanıcılara umut aşılıyor olsa da var olan ufak tefek problemlerin hala çözümlenemediği görülüyor. Özellikle yaptığı gelişmeler ile sık sık gündeme gelen Whatsapp bu gelişmeleri yaparken arka tarafta birikmiş olan sorunlara odaklanmıyor. Whatsapp geliştiricileri var olan çalışmalarını kusursuz bir şekilde hayata geçiriyor olsa bile milyonlarca kullanıcının şikayet ettiği çeşitli problemler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Problemler arasında yer alan ve kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği önemli sorunlardan birisi olan bildirim gelmeme sorunu Whatsapp kullanıcılarını mağdur ediyor.

Whatsapp İphone Bildirim Sorunu

Bir süredir sıklıkla görülen ve kullanıcılarda rahatsız edici durumlar ortaya çıkaran bildirim gelmeme sorunu her geçen gün şikayet edilen sorunların başında geliyor. Aslında Whatsapp bildirimleri birçok cihazda eş zamanlı olarak yayınlanabiliyor. En ufak bir mesaj atıldığında veya iletişim kurulduğunda mobil cihazın ana sayfasına bildirim düşüyor. Ancak çeşitli nedenlerle bazı cihazların bildirim alma sorunu yaşadığı gözlemleniyor. Kullanıcılar bu konuda alternatif çözüm yollarını deniyor. Ancak çözüm yollarının birçoğu yetersiz kalıyor. Devasa güncellemeler yapan ve çeşitli özellikleri bünyesine katan Whatsapp’ın bu gibi problemler için altyapıyı güçlendirmesi gerektiği ifade edilirken Whatsapp’ın bu konuda hiçbir adım atmaması ise kullanıcıları çileden çıkarıyor.

İphone Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor

Whatsapp kullanıcılarının bildirim almama sorunu ile ilgili olarak ürettikleri çözümlerden birincisi ”Ayarlar – Veri Kullanımı – Arka Plan Veri Sınırla” seçeneğini kullanmasıdır. Bu seçenek veri kullanımına sınır koyulmasını sağlayarak bildirimlerin zamanında teslim edilmesine olanak sağlıyor. Bir diğer yöntem ise ”Push Notifications Fixer” isimli uygulamadır. Whatsapp’ın resmi web sayfası üzerinden sorun ile ilgili olarak açıkladığı çözüm yolları arasında yer alan bu uygulama telefonunuzun planlama yapması ve bildirimleri zamanında alması açısından önemli bir uygulamadır. Uygulama ile ilgili ayarları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Whatsapp’ın resmi sitesi üzerinden detaylı anlatım yapıldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp’ın resmi sitesi üzerinden detaylı makaleleri inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bu Whatsapp’a oldum olası alışamadım kullanamıyorum da 🙂 nasıl çözüm bulacaz bilemiyorum gerçi telefon hakkında biraz bilgisizim ondan kaynaklanıyor bence.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here