WhatsApp Business Uygulaması Geliyor

3

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen WhatsApp Business uygulaması ayrıntıları nihayet belli oldu. Küçük ölçekli işletmeler açısından tamamen ücretsiz olarak hizmete sunulan yeni uygulamanın android cihazı üzerinden uygulanması öngörülmektedir. Bu sayede işletmelerin mesajlarının otomatik olarak dönüş sağlanması öngörülen uygulama sayesinde işletme sahipleri uygulama içerisinde yer alan özel araç sistemi sayesinde müşterileri ile problemsiz bir biçimde iletişim halinde kalabileceklerdir.

İlk olarak Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde kullanıcıların hizmetine sunulan WhatsApp Business uygulaması bu sayede kademeli bir şekilde dünyanın tüm ülkelerine sunulacağı ilgili firma tarafından belirtilmiştir. Türkiye Google Play mağazanda yerini alması da öngörülen yeni WhatsApp uygulaması indirme isteyen ve kolayca kullanmak isteyen küçük ölçekli işletmelerin kendilerini tanıtmaları, e-posta adres bilgisini sunmaları ve web sitesi gibi bilgileri sistem üzerinden girerek profillerini oluşturmaları gerekmektedir.

Ayrıca, web üzerinden de kolayca kullanılması öngörülen kolay WhatsApp Business uygulaması ile küçük işletme sahipleri ev konforunda bu faydalı uygulamayı masaüstü bilgisayar üzerinden de aktif edebilecek ve kesintisiz olarak faydalanabilecektir. Milyonlarca WhatsApp uygulaması kullanıcılarının beğenisine sunulan WhatsApp Business küçük işletme kolaylığı uygulaması daha şimdiden uygulandığı ülkelerde yoğun bir şekilde ilgi gördü. Yakın bir süreçte Türkiye üzerinden de uygulanması öngörülen yeni sistem ile birlikte ülkemiz küçük işletmelerin bu sayede rahatlayacağı da söz konusu olacağını belirtmekte fayda görmekteyiz.

3 YORUMLAR

  1. WhatsApp bu arala sürekli bir yenilik yapıyor. Güzelde aslında. En çok kullanılan sohbet programı kendini sürekli güncellemeli, yoksa normal mesaj uygulamasından ne farkı kalır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here