WhatsApp eski model mobil cihazlardan desteğini çekiyor!

0

 

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bazı eski model cihazlara sunduğu desteği keseceğinin sinyallerini verdi. Cihazınızdaki Android sürümü eski yahut güncelliğini yetirmişse WhatsApp’ı kullanamayabilirsiniz.

WhatsApp, Facabook tarafından uzun bir süre önce satın alınmıştı. Son dönemde gelen güncellemeler ile epey API desteğine sahip olan WhatsApp Android ve İOS’un eski sürümlerine uygulama hizmeti sunmama kararı aldı.

Söz konusu bu eski sürüm işletim sistemlerinden bazıları İOS 6, Windows Phone 7, Android 2.1 ve Android 2.2 olarak belirlendi.

Alının bu kararla birlikte WhatsApp uygulama geliştiricilerinin eski teknoloji ürünleriyle vakit kaybetmeyeceği, yeni özelliklerle daha çok ilgileneceği anlamına da geliyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre İOS 6, Windows Phone 7, Android 2.1 ve 2.2’den daha eski sürümünü kullanan mobil cihaz sahipleri WhatsApp uygulamasını indiremeyecek ve mevcut uygulamalarını kullanamayacaklar.

Bu kararın alınmasındaki en önemli sebep WhatsApp’un sunduğu yeni teknolojiye uyumlu hizmetlerin eski model cihazlar tarafından desteklenmemesi ve WhatsApp’ın sağlıksız çalışması. 2017 yılı başına kadar sözü geçen eski sürüm işletim sistemlerine destek vermeye devam edecek olan WhatsApp aynı yılın ortalarında BBOS ve BlackBerry 10 cihazlarından da desteğini çekeceğe benziyor.

Eski sürüm işletim sistemleriyle çalışan cihazlardan WhatsApp gibi öncü bir firmanın çekilmesinin ardından diğer önemli uygulamaların da çekilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here