WhatsApp ile Toplu Mesaj Göndermek

1

Artık WhatsApp uygulamasını kullanmayan akıllı telefon sahibi neredeyse kalmadı diyebiliriz. Bu tür mesajlaşma uygulamaları kullanılırken birçok iletişim ihtiyacı giderilirken bir yandan yeni ihtiyaçlar da doğmaktadır. Bunlardan birisi de toplu şekilde mesajlaşmaktır. Bazen bir mesajı birden fazla kişiye aynı anda göndermemiz gerektiğinde ne yapmamız gerektiğini bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Her işletim sistemi için WhatsApp üzerinden toplu mesaj gönderme mantığı aynı şekildedir. Öncelikle toplu halde mesaj atılmak istenilen grup oluşturulur ve sonrasında da bu gruba mesaj gönderilir.

Şunu da belirtelim ki, sizi kişi listesine eklememiş olanlar, toplu mesajlarınızı alamazlar.

whatsapp-toplu-mesaj-gondermek

Android İçin WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Göndermek

Bunun için öncelikle WhatsApp uygulamasını açın. “Sohbetler” ekranına geçiş yapın. Sırasıyla “Menü”ye ve “Yeni Yayın Listesi” yazan yere dokunun. Şimdi sizden yeni bir kişi listesi oluşturmanız istenir. Burada oluşturacağınız listeye yeni kişi eklemek için ister kişinin ismini yazın, isterseniz de kişilerin isimlerinin önündeki (+) işaretine dokunun. Toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri ekledikten sonra “Bitti” yazan yere dokunun. Sonrasında “Oluştur” yazan yere tıklayın. Artık yeni toplu mesaj grubunuz oluşturulmuştur. Eğer bu gruptan birilerini çıkarmak isterseniz veya yeni birilerini eklemek isterseniz öncelikle toplu mesaj listesini açın. Ardından “Menü” tuşuna basın. Burada “Toplu Mesaj Liste Bilgisi” yazan yere tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda “Düzenle” yazan yere tıklayarak listeyi düzenleyebilirsiniz. “Yeni Alıcı Ekle” yazan yere dokunarak yeni bir kişi ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde listeden birilerini çıkartmak isterseniz de “Toplu Mesaj Listesinden Katılımcıları Çıkart” yazan yere dokunarak ve sonrasında çıkartmak istediğiniz kişinin ismine dokunarak bu kişileri çıkartabilirsiniz.

iPhone iOs İçin WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Göndermek

iOs üzerinden de WhatsApp ile toplu mesaj göndermek oldukça kolaydır. Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ardından “Sohbetler” ekranına geçin. Burada üst kısımda “Toplu Mesaj Listesi” yazan yere tıklayın. Açılan yerde “Yeni Liste” yazan yere dokunun. Karşınıza gelen ekranda listede bulunmasını istediğiniz kişilerin isimlerine tıklayarak veya tek tek isimleri aratarak istediğiniz kişileri toplu mesaj kişi listesine ekleyebilirsiniz. Sonrasında “Oluştur” dediğinizde kişi listeniz oluşturulur.

Yine bu oluşturduğunuz kişi listesini düzenlemek isterseniz, toplu mesaj listesini açın ve “Düzenle” yazan yeri açın. Burada toplu mesaj listesinin ismini değiştirebilirsiniz. İsterseniz “Listeyi Düzenle” yazan yere tıklayarak bu listedeki kişilerden istediklerinizi çıkarıp istediklerinizi de ekleyebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Bu uygulama bana göre sms olayını tamamen bitirmiştir, uygulamada 1 yıllık ücretsiz olması iyi ancak yeni hat aldığınız eski üyeliğinizin kalan süresi üzerine ekleniyor olması harika bilginiz olsun arkadaşlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here