Windows 10 Otomatik Update nasıl Kapatılır?

1

Microsoft’un 2016 yılı içerisinde bilgisayar kullanıcılarının deneyimlerini geliştirebilmek adına piyasaya sunduğu yeniliklerden birisi de Windows 10 olmuştur. Gelişi ile büyük yankı yaratan yazılım, çıktığı anda milyonlarca Windows kullanıcısının bilgisayarlarına kurulmuştur. Ancak Windows 10 her ne kadar mükemmel ve son teknoloji bir sistemin ürünü olsa da özellikle otomatik güncelleştirmeleri konusunda Microsoft kullanıcılarından birçok şikayet almıştır. Çünkü otomatik güncelleştirmelere başladığı anda yazılımın internet bağlantısını fazlasıyla yavaşlattığı ve adeta interneti başka birisi kullanıyormuş gibi ağırlaştırdığı fark edilmiştir. İşte bu sebeple bazı Windows kullanıcıları çözümü otomatik güncelleştirmeleri kapatmakta bulmuştur. Ancak bu kullanıcılara göre daha amatör seviyede bilgisayar bilgisi olan Windows 10 kullanıcıları ise otomatik güncelleştirmeleri nasıl kapatacağı konusunda halen sorun yaşamaktadır.

Windows 10’da Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Kapatılabilmektedir?

Habersiz bir şekilde başlayan ve bilgisayarın işleyişini yavaşlatan Windows 10 otomatik güncelleştirme sorunundan kurtulabilmek için izlenmesi gereken oldukça basit bir yol vardır. Bu yol pek çok kullanıcı tarafından bilinmediği için Windows 10’u kullanmanın püf noktası olarak da adlandırılabilir.

Windows’un Tarifeli Bağlantısı ile Otomatik Güncelleştirmeleri Kapatma

Windows 10’da otomatik güncelleştirmelerden kurtulmak isteyenler öncelikle Ayarlar menüsüne geldikten sonra Ağ ve İnternet’i seçer ve sonrasında Gelişmiş Seçenekler’e tıklarlar. Bu aşamaya kadar gelen kullanıcılar karşılarına gelen ”Tarifeli Bağlantı” seçeneğine basarak tarifeli bağlantı aktifleştirme işlemini tamamlayabilirler. Bu yöntem ile Windows 10 artık otomatik güncelleştirme almayacaktır.

1 YORUM

  1. Gelen güncelleştirmeler çok ağır olabilliyor artık sistemlere göre , ayrıca yenilemek yerine daha çok zarar da verebiliyor faydalı yazı olmuş teşekkür ederiz 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here