Windows 10 Yaz Aylarında Kullanıcıyla Buluşuyor

0

windows-10-tanitimiMicrosoft şirketinin yeni işletim sistemi olan Windows 10’un satışa çıkarılmasıyla ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Windows 10’un bu yaz tam 190 ülkede satışa çıkarılması kararı alındı.

Microsoft geçtiğimiz aylarda Windows 10’un tanıtımını yapmıştı. Yapılan bu tanıtımdan sonra birçok kullanıcı Windows 10’un satışa hangi tarihte çıkarılacağını ve bunun bizim ülkemize ne zaman geleceğini meraklı bir şekilde beklemeye başladı.  Bu anlamda da Microsoft, kullanıcılarının daha da fazla meraklanmasını istemeyerek Windows 10’un ne zaman satışa çıkarılacağı konusunda resmi bir açıklama yaptı.

Microsoft’un yaptığı resmi açıklamaya göre Windows 10, 2015 yılı yaz aylarında tam 190 ülkede 111 dil sürümüyle satışa sunulacak. Windows 10 hakkında yapılan diğer söylentilere göre Windows 10, Haziran ayında satışa sunulacaktı. Microsoft’un yaptığı resmi açıklama net bir tarih vermese de yaz aylarında satışa sunulacağı doğrulanmış oldu. Windows 10’un aynı tarihte 190 ülkede satışa sunulması, yeni işletim sisteminin aynı anda kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Microsoft kullanıcılarının merak ettiği bir konu daha mevcuttur. Acaba Windows 10’un ücretsiz sürümü yapılacak ve kullanıma sunulacak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here