Windows Phone Zil Sesi Ayarları

0

Windows Phone Zil Sesi Ayarları

windows-phone-zil-sesiWindows Phone markalı telefonda hem zil sesleri hem mesaj bildirim tonları istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Bunun yanında Windows Phone zil sesi arayan kişilere göre özelleştirilebilmektedir.

Kişiye özel değişiklik için başlangıç ekranından kişiler seçeneği tercih edilir ve düzenlemesi yapılacak kişinin ismine dokunulur. Düzenle dedikten sonra önce zil sesi yazısında kişiye atanmak istenen zil sesi belirlenir. Diğer Windows Phone zil sesi ayarları için uygulama menüsünden ayarlar>zil sesleri>uyarılar 3lü ifadesi takip edilerek değiştirilmesi arzu edilen zil sesine dokunduktan sonra kullanmak istenen zil sesi tonu seçilir ve ayar bu şekilde tamamlanmış olur.

Peki, Windows Phone zil sesi ayarları nasıl yapılır? Ses düğmelerini kullanmak sureti ile zil sesi istenildiğinde açılıp istenildiğinde kısalabilir veya kapatılabilir. Sesi kapat ibaresine üst kısımda titreşim işaretini görene dek basılı tutulur ve kapatma gerçekleşir. Sesi açmak için ise zil>bildirimler öğeleri takip edilir ve sesi aç düğmesine bir süre basılı tutulur. Ekranda bulunan ses düzeyi için de sesi arttır veya sesi kapat düğmelerine basılır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here