WordPress En İyi Seo Eklentileri

5

Web sayfaları için en önemli unsur sitenin seo yapısıdır. Eğer sitenizi özgün içeriklerle ve uygun strateji ile donatan birisiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç ufak nokta vardır. Sitenizin genel seo kurallarına uyum sağlaması için sayfa yüklenme hızı, yüklediğiniz dosyaların boyutu, sayfada kullandığınız etiketler vb. faktörler önemli noktalardan bazılarıdır. Bu tür noktalara dikkat etmenizin yanı sıra uygun seo eklentilerini kullanarak sitenizin yapısını düzgün bir temel üzerine oturtabilirsiniz. Eskiden seo yapmak ciddi bir uğraş gerektirirdi. Hatta bu konuda uzmanlardan yardım almanız gerekir ve çeşitli ücretleri gözden çıkarmanız gerekirdi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte wordpress sistemine entegre edilen bazı eklentiler işimizi ciddi oranda kolaylaştırdı. Bu konuda popüler olan bazı eklenti türlerinin ciddi anlamda fark yarattığını görmek mümkündür. Var olan eklentilerin birçoğu ise ücretsizdir.

WordPress’teki En İyi SEO Eklentileri

WordPress’te SEO yapmak en kolay işlemlerden birisidir. Hazırladığınız yazıları SEO kurallarına uygun bir şekilde yayınlamak ve takipçilerinizle paylaşmak istiyorsanız birkaç eklenti kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bazı eklentiler size SEO açısından yaptığınız hatalar dahil birçok hatayı sunabilmektedir. Bazıları ise alternatif olarak çözüm üretebilir. Bu tür eklentileri tercih ederek bir adım önde başlayabilirsiniz.

WordPress’in en popüler SEO eklentileri;

  • Yoast by SEO: WordPress’in yazı değerlendirme sistemli en popüler eklentisidir. SEO bakımından uygun olan bu eklenti, web sayfalarını doğru strateji ile besler.
  • All in One SEO Pack: En eski seo eklentilerinden birisidir. Hem kullanışlı hem de işlevsel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda binlerce kullanıcısı bulunmaktadır.
  • Simple Tags: Yazınız için uygun etiketleri bulan bu eklenti uygun SEO tekniklerini bünyesinde barındırmaktadır.
  • Google XML Sitemaps: Sitemap için en ideal altyapıyı oluşturan bu eklenti, birçok web sitesi için gerekli olan eklentidir ve site haritası oluşturmaktadır. Google’ın sita haritalarına ne kadar önem verdiği de önemli bir konudur.
  • Platinum Seo Plugin: All in SEO eklentisine en iyi alternatif olan bu eklenti alternatifler arasında yer almaktadır.

Bu eklentilere alternatif olarak SEO Smart Links eklentisi kullanılabilir.

5 YORUMLAR

  1. Bilgi için teşekkür ederim. Bende size bi eklenti söyleyim önceki yazı ve sonraki yazı eklentisiyle sitenizde makalelerinizin daha çok ilgilenilmesini sağlayabilirsiniz.

  2. Çok iyi eklentiler wordpress olmazsa olmazlarından cache eklentisi bahseden arkadaş siteye aşırı saldırı olduğunda sıkıntı yaşamak için o uygulamayı kuruyorlar sık sık ziyaret edilen sitelere cache uygulaması kurulursa girmeye bilir o yüzden saldırı olmadığı sürece o eklentiyi fazla kullanmayın isterim.

  3. ben genelde All in One SEO Pack kullanıyorum fakat bir çok hitli siteyi kontrol ettiğimde genel de Yoast by SEO eklentisini kullandıklarını görüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here