WordPress Etiket Temizliği Nasıl Yapılır

0

İnternet sitelerinin birçoğu farklı farklı altyapılar kullanmakta ve birbirinden farklı servisler ile hizmet vermektedir. WordPress ise altyapı olarak en popüler markalardan birisidir. Alanında hiçbir rakibi bulunmayan WordPress her yeni güncellemesi ile kendisini geliştirmeye devam etmektedir. WordPress’in ilgili alanda yaptığı çalışmalar ise benzerlik göstermektedir. WordPress sisteminin fonksiyonları ise oldukça fazladır. Kişilerin web sayfalarını özelleştirebilmesi için birbirinden güzel fonksiyonlara sahip olan sistemde her web sayfası sahibi özgün projeler ortaya koyabilmektedir. Projelerde kullanılan fonksiyonlar ile ilgili gelişmeler ise kullanıcıların sisteme aşina olmasını sağlayan en önemli etmenlerdir. WordPress sisteminde var olan özellikler ile ilgili merak edilen birçok nokta bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise etiket temizliğinin nasıl yapılacağıdır.

WordPress’te Etiket Temizlemenin Önemi

Var olan içeriklerinizi ön plana çıkaran en önemli fonskiyon etiket sistemidir. Etiket sistemini sık sık kullanmak size fayda sağlayacağı gibi zararda verebilir. Örneğin bazı durumlarda yoğun etiket kullanımı nedeniyle manuel spam yemek mümkündür. Google’da manuel spam yemiş sitelerin geri dönüşü çok zordur. Bu nedenle etiket kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Etiket kullanımı ile ilgili birçok materyal ve bilgi yazısı bulmak mümkündür. Gelişen SEO algoritması ve web sayfası için gerekli işlemlerin değişkenliği etiket sistemini de farklı noktada etkin kılmaktadır. Artık eski dönem etiketler değil yeni nesil seo etiketleri daha çok kullanılmaktadır. Peki etiket sisteminde temizlik nasıl yapılır?

MySQL de WordPress Etiketleri Temizlemek

Bilindiği üzere WordPress için üretilen birçok eklenti bulunmaktadır. Etiket temizliği yapmak için ücretsiz olan eklentiler kullanılabilir. Bu tür eklentiler sisteminizde var olan etiketlerin tamamını temizlemenizi sağlar. Fakat manuel olarak bu işlemi yapmak mümkündür. Var olan içeriklerinizi Hızlı Düzenle metodu ile etiketlerden arındırabilirsiniz. Yazılar sekmesinde her bir yazının yanında düzenleme seçeneği bulunmaktadır. Fakat buna alternatif olan en iyi yöntem Yazılar sekmesine geldiğinizde orada bulunan ”ETİKETLER” fonksiyonudur. Bu sekme aracılığıyla var olan tüm etiketlerinizi görebilir ister tamamını isterseniz de belirli bir kısmını silebilirsiniz. Etiketleri işaretleyerek silme işlemini yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise bu işlemin geri dönüşünün olmayışıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here