Xiaomi Aksiyon Kamerasıyla GoPro Ya Rakip Olarak Geliyor

0

Xiaomi GoPro Ya Rakip OlacakBildiğiniz gibi GoPro bir süredir küçük hd kamera pazarında rakipsiz olarak pazar lideri idi. Özellikle GoPro Hero 4 kamera sistemi onların pazardaki yerini perçinlemişti. Aksiyon kamerası pazarındaki bu büyük başarı tabiki de GoPro’nun pazarda rakipsiz kalmayacağının habercisiydi.

Dünyanın önde gelen akıllı telefon ürecilerinden birisi olan Xiaomi firması Mi Tv ve Mi Band benzeri çözümlerle sadece mobil dünyada değil bunun dışındaki pazarlarda da yer aldığını dünyaya hatırlatıyor. Firmanın kısa bir süre sonra bize sunacağı ürünlerden birisi ise GoPro’nun rakibi olabileceğini düşündüğümüz yeni bir aksiyon kamerası. Firmanın merkezi olan Çin’den gelen bilgilere göre GoPro’ya rakip olacak bu ürün yıl sonuna kadar piyasaya sürülmüş olacak. Xiaomi gopro kamera ne zaman çıkacak soruları da bu şekilde cevaplanmış oluyor. Xiamoi Aksiyon Kameresı‘nın 164 Amerikan Doları civarında olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda Xiaomi’nin ürünü HTC firmasına ait olan RE kamerasının 200 dolarlık fiyatına kafa tutabilecek gibi görünüyor.

Xiaomi’nin su altı kamerası olarakta kullanılabilecek bu ürünü Mi Kamera 138 derecelik geniş açılı bir lense sahip. Kameranın çözüdürlüğü hakkında kesin bilgiler olmasada 128GB’ kadar tüm hafıza kartlarını destekleyecek.

GoPro Hero 4’e Rakip Olabilirmi ?

GoPro Hero4 kameralara hem fiyat olarak hemde özellikler olarak rakip olabileceğe benzeyen Mi kamera fiyatı dolayısıyla yakında bizim de raflarda görebileceğimiz bir ürün. Sosyal ağlarda bu aletlerle kaydedilen videoların oldukça popüler hale gelmesiyle Xiaomi dışında GoPro’ya daha bir çok firmanın rakip olması ve bu piyasadaki üreticilerin artmasıyla benzer ürünlerin fiyatlarının daha makul düzeye düşmesi de beklenenler arasında. Yine de Xiaomi ortalama bir dijital kamera fiyatıyla hem su altı kamerası hem de kaliteli bir aksiyon kamerası tecrübesi yaratabilecek gibi görünüyor.

Yakında raflarımızda görmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here