Yabancı Dil Sorunu İçin Translate One2One kulaklık

0

Günümüzde yabancı dil ve özellikle İngilizce bilmeyen sayı oldukça fazla. Oysa ki yabancı dil hayatın hemen hemen her alanında bize gerekli olan bir öğrenim. Fakat yabancı dil eğitimi de oldukça zaman almakta. Artık yurtdışında işleri olanlar ve yabancı dil bilmeyen veya çok az bilenler için yepyeni bir teknoloji var; Translate One2One kulaklık. Bu kulaklık konuşulan yabancı dili anında çeviri yapıp işlerimizi daha da kolaylaştırıyor.

Kulaklığın sistematiğinde , IBM Watson doğal dil işleme platformunun sağladığı otomatik öğrenme teknolojisi bulunmakta. Yabancı dil konuşma anında konuşulanları algılayan kulaklık, 4-5 saniye gibi kısa bir sürede konuşulan dilin çevirisini yapıp kullanıcıya aktarıyor.

Ayrıca bu kulaklığı herhangi bir akıllı telefona bağlamaya gerek duyulmuyor. Cihaz kendi bünyesinde 3G bağlantısının bulunması da dikkat çekici bir özellik olarak göze çarpıyor.

Translate One2One kulaklık şuan için tüm dilleri desteklemiyor. Ancak kullandığı ve tercüme ettiği diller dünyada en çok kullanılan diller olduğu için bir avantaj sağlıyor tabi ki. Desteklediği bu diller; Amerikan İngilizcesi, İngiltere İngilizcesi, Japonca, Fransızca, Çince, İtalyanca, İspanyolca, Almanca ve Portekizce. Zamanla diğer dillerin de Translate One2One kulaklık hafızasına alınması ve daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Temmuz 2017 yılında satışa sunulacağı söylenen kulaklık çeviri oranı ile de göz dolduruyor. Yüzde 85 gibi yüksek bir oranla çeviri yapan cihazın satış fiyatının 17 dolar olacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here