Hosting Alınabilecek Yabancı Firmalar

0

Yurt dışı lokasyonunda hizmet vermek isteyen veya log kayıtlarını yurt dışında tutmak isteyenler için hosting alınabilecek yabancı firmalar listesi hazırladık. Bu listede en güvenilir ve en köklü yer sağlayıcı şirketler hakkında detaylar bulacaksınız.

En İyi Yabancı Hosting Şirketleri

Godaddy

ABD, Avrupa ve Asya’da 90’dan fazla nokta üzerinden yer sağlayıcılığı yapan Godaddy firması dünyanın en çok tercih edilen şirketlerinden biri. Tek tıklama ile WordPress, Joomla gibi CMS’lar kurabilir, Cpanel ve WHM ile yönetim yapılabilir. Ülkelere göre belirlediği fiyat politikası ile de bütçeleri çok fazla zorlamıyor.

Hafta içinde 9’dan 18’e değin müşteri hizmetlerinden Türkçe hizmet alınabilmektedir. Hafta sonunda ise sadece İngilizce destek verilmekte. Ancak devasa bilgi dizini sayesinde birçok problemi kendi başınıza da çözebilirsiniz. Hızlı DNS kaydı atamaları ve kendine özel otomatik Cpanel kurulumu ile 5 dakika içinde kullanıma hazır bir site oluşturulabiliyor.

Türkiye’ye yönelik siteler için Avrupa sunucuları kullanılabilir. Sunucular Apache olduğu için Litespeed’e göre bir nebze daha yavaş ancak bu önemli bir fark yaratmıyor.

Hostgator

Herhalde yabancı hosting firmaları arasında en köklüsü ve en kendine yeteni Hostgator’dur. Uzun yıllar webmaster işlemleri ile ilgilenmiş kişilerin hafızalarına timsah logosu ile kazınmıştır. Yabancı firmalar arasında en ciddi güvenlik önlemlerini sunmakta. Bu nedenle dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri dahi Hostgator’dan zaman zaman destek almaktadır. Fakat ne yazık ki Hostgator Türkçe hizmet vermemekte. Dil problemi olmayan kişiler gönül rahatlığıyla bu firmayla çalışabilir.

Ayda 2.75$’dan başlayan düşük fiyatlarla güvenli bir sunucuya sahip olabilirsiniz.

Bluehost

2002’de kurulan Bluehost yukarıdaki şirketlerden çok daha ucuza, yalnızca 8 TL’ye aylık hosting sağlamaktadır. Yalnız fiyatlarıyla değil, mantalitesi ile de rakiplerinden müşteri çekmeyi başarıyor. Bluehost her dilde hizmet vermekte ve birçok diğer firmayla ortak kampanyaları farklı ülkelere taşımakta. Örneğin reseller sunucu almak isteyen kimselere WHMCS kodu sağladığı gibi Reseller Club ile yaptığı kampanya ile ucuza domain kaydı imkanı da tanıyor. İşini büyütmek, 7 gün 24 saat destek ile kendini güvende hissetmek ve tüm bunları düşük fiyatlarla edinmek isteyenler Bluehost’u mutlaka ziyaret etmeli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here