Yeni Q klavyeli Blackberry mi geliyor?

0

Çinli bir blog olan Weibo’da bir kullanıcı tarafından sızdırılan fotoğraflara göre Blackberry yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu cihazda yıllardır tanıdığımız diğer Blackberry cihazlar gibi sabit bir Q klavye bulunuyor. Ayrıca söz konusu cihazın işletim sisteminin Android olduğu göze çarpıyor.

Sızdırılan bilgilere göre Blackberry QWERTY klavyeli bir mobil cihaz üzerinde çalışmalar yürütüyor. Weibo bloğunda paylaşılan fotoğraflarda görseldeki cihazın Blackberry olduğuna dair bir kanıt bulunmuyor. Ancak Kanadalı üretici şirket Blackberry yetkililerinin daha önceleri yaptıkları açıklama ile söz konusu bu görsel arasında bağ kurmak oldukça kolay.

Şirket CEO’su John Chen geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e bir demeç vermişti. Verdiği demeçte şirket olarak Android işletim sistemiyle çalışacak ve klavyeli bir mobil cihaz üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Yakın zamanda tanıtılan ve bir çok markanın onlarca farklı modelinde kullanılmaya başlanan Android Nougat sürümü ile Android dünyası bir hayli hareketlenmişti. Blackberry de Android işletim sistemli bir cihazı piyasaya sürerek Nougat’ın yeniliklerinden yararlanabilir.

Blackberry CEO’u Chen’in demecindeki cihaz ile Weibo’ya sızdırılan görseldeki cihaz aynı cihazlar mıdır şimdilik kestirmek güç. Fakat yıllardır QWERTY klavyesi ile nam salan Blackberry ve yeni sürüm işletim sistemi Android Nougat bir arada hayal edildiğinde görsele yakın bir hayal kurmuş olunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here