Yılmaz Özdil Er Mektubu Görülmüştür, Siz Gördünüz Mü?

1

er-mektubu-gorulmustur-yilmaz-ozdilKitaplar, insanların kitlelere sesini duyurabilmek için kullandıkları birer araçlardır. Özellikle de ileride tarihe ışık tutacak kitaplar yazıldığı ülkenin tarihsel gelişimi açısından son derece önemlidir. Yazarlar da işte bu nedenden ötürü bu tarz kitapları yazarlar ki, bildikleri şeyleri gelecek nesillere aktarabilsinler. Bu, dönemi daha iyi tanımak ve incelemek için oldukça değerli ve önemli verileri oluşturur.

Ülkemizde de Balyoz Davası olarak bilinen bir olay meydana geldi ve etkileri hala daha devam etmekte. Başta Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmay Başkanı olmak üzere generalleri, amiralleri, subayları, bilim insanları gazetecileri ve aydınları, akıl almaz suçlamalarla tutsak edildi, bu dava nedeniyle. Bütün bu insanların aileleri ve hayatları paramparça oldu. Ancak bu insanlar ümitlerini bir an olsun bile kaybetmediler, çünkü suçlu olmadıklarını ve adaletin onları bulacağını biliyorlardı. Hiç kimse anlam veremedi bu olanlara ve aileler içerideki yakınlarını bir an olsun yalnız bırakmadılar. Sanatçılar, yazarlar ve toplumun bir çok kesiminden insanlar desteklerini bir an olsun kesmediler. Ülkemizin en iyi yazarlarından olan Yılmaz Özdil’in ‘’Maltepe’ deki Arkadaşlarım’’ dediği tutsak subaylar için başlattığı mektup kampanyası büyük ilgi gördü ve herkes için bir umut ışığı oldu. Yılmaz Özdil’ in desteğiyle başlayan bu mektuplar sonunda derlendi ve ortaya çok güzel bir kitap çıktı, Er Mektubu Görülmüştür, diye. Balyoz Davası’nın en büyük tanıkları ve en çok hissedenlerinin yolladığı bu acı, hüzün ve umut yüklü mektuplar, aslında gerçeğin bir yansımasından başka bir şey değil.

Daha yeni basılmış olan kitap, şimdiden çok satılmaya başladı bile. Bu samimi ve gerçeklerin yazılı olduğu kitabı biz bu olaya yakından tanık olmuş insanlar olarak bir de onların gözünden görebilmek için mutlaka okumalı ve okutmalıyız.

1 YORUM

  1. Kitabı dün aldım ve bir defada bitirdim insanın okdudukca okuyası gleiyor tabi moraliniz de biryerde bozuluyor yılmaz özdilin diğer kitaplarını da okudum arşivinizde bulundurun derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here