Youtube Premium Faydaları Nelerdir?

0

Son zamanlarda en çok konuşulan ve merak edilen konulardan biri Youtube’un sunduğu yeni uygulama oldu. Ücretli abonelik sistemine dayalı olan bu uygulama Türkiye’de hizmet vermeye başlamış durumda. Uzun bekleyişin ardından hizmet sunmaya başlayan Youtube premium sistemini diğer Youtube üyeliğinden ayıran pek çok farklılıklar bulunuyor. İlk 3 ay denemenin ücretsiz olduğu sistemi deneyen ve memnun kalan pek çok kullanıcı yorumlarına rastlamak mümkün. Peki, Youtube premium faydaları nelerdir? Sorularının yanı sıra özellikleri nelerdir soruları sık sık karşımıza çıkmaktadır.

Youtube Premium Nedir?

2005 yılında piyasaya çıkan Youtube en büyük video yükleme platformları arasında yer alıyor. Siteye dakika başında 400 saatlik video yükleniyor. Kendini sürekli olarak yenileyen Youtube piyasaya çıkardığı yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. Daha önce, Youtube music, Youtube go, Youtube TV, Youtube red gibi, platformların yanı sıra son olarak Youtube premium’u bünyesine kattı. Youtube premium tıpkı Netflix gibi aylık ücret ödeyerek belirli içeriklere ulaşma imkanı sunuyor. İzleyiciler daha kaliteli içeriklere reklamsız şekilde ulaşırken, içerik üreticileri ise bu sayede videolarından reklam gelirleri dışında ek bir kazanç elde edebilecek.

Youtube Premium Özellikleri

Bir süredir Türkiye’de resmi olarak hizmet sunmaya başlayan Youtube premium kullanıcısına pek çok özellikle sunmuş durumda.

Premium kullanıcıları;

  • Reklamsız Youtube deneyimi yaşayabiliyor
  • Youtube Music erişimi sayesinde, arka planda müzik dinleme, paylaşma ve çalma listesi oluşturma imkanı sunuyor
  • Netflix benzeri olan Premium sayesinde, Youtube Originals içeriklerine erişim imkanı
  • İstediğiniz kanalın videolarını indirme ve hafızadan izleme imkanı
  • Abone olduğunuz kanalların videolarını otomatik olarak indirme
  • Youtube Kids sayesinde reklamsız ve internet bağlantısı olmadan oynatma imkanı

Kısacası Premium Youtube’u kişiselleştirme imkanı sağlıyor. Bu da kullanımını daha kolay ve eğlenceli hale getirmeyi sağlıyor. Özellikle Original özelliği sayesinde en sevdiğiniz yıldızların orjinal dizi ve filmlerine ulaşabilirsiniz.

Youtube Premium’a Nasıl Abone Olunur?

Youtube’un sunduğu bu ayrıcalıklardan yararlanmak için üye olmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basit, bilgisayar üzerinden Youtube ana sayfası üzerinden sol tarafta bulunan menüyü açın Youtube Premium sekmesine tıklayın. Mobil uygulamada ise sağ üst köşede yer alan profil resmine tıklayın ve ücretli üyelikler bölümünü tıklayın. Bu sayede kısa sürede üyelik gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.

Ayrıca Youtube kullanıcılarına sık sık bu üyeliği isteyip istemediğini soran bildirimler gönderiyor, bu bildirime tıklayarak hemen üyelik sağlayabilirsiniz. Şu aralar 3 aylık üyelik ücretsiz, denemeniz bedava uygulamayı sevmeniz halinde kullanımını belirli bir ücret karşılığında uzatabilirsiniz.

Youtube Premium Ücreti Ne Kadar?

Şuan Türkiye’de oldukça yeni olan Youtube Premium ücreti ilk 3 ay ücretsiz olarak sunulmuş durumda. İlk 3 ay ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamaya daha sonra devam etmeniz halinde he ay ücret ödemek zorundasınız. Türkiye fiyatı ile şuan aylık ücret 16.99 TL olarak belirlenmiş durumda. 5 kişiye kadar belirlenmiş olan aile paketi ise aylık 25.99 TL. Uygulamanın aile paketi ücretsiz olarak kullanımı ise 1 ay olarak sınırlandırılmış durumda.

Youtube Premium Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Youtube Premium kullanımı için üye olmanız gerekiyor. Bu sayede pek çok özellikten faydalanabilirsiniz. Ücretli üyelik gerçekleştirmeniz gereken bu üyeliği istediğiniz zaman sonlandırmanız mümkün oluyor. Üyeliği sonlandırmak için yapmanız gereken. Ücretli üyelik sayfasına giderek, mevcut üyeliğinizi iptal etmek olacaktır. Bu işlem sonrasında üyeliğiniz Youtube üyeliğine geri döndürülür. Bu işlem sonrasında dilediğiniz zaman Youtube Premium üyeliğine tekrardan geri dönebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here