Youtube ve Twitter Sansürünü Aşmak

0

Google Chrome kullanan arkadaşlar buradaki bağlantıyı inceleyebilirler.

27 Mart 2014 tarihinde Türkiye yeni bir erişim engeliyle daha karşılaştı ve özellikle video izlemek isteyen kullanıcılar bu durumdan hiç de hoşnut olmadı, öncelikle twitter ile başlayan bu durum sonrasında youtube ile devam etti. Tabi ki hepimizn aklına gelen acaba başka sosyal medya mecraları da bu durumdan etkilenecek mi oldu, bu sorunun cevabını ilerleyen tarihlerde hepbirlikte göreceğiz.

Mozilla Firefox Kullanıcıları için Eklenti

Öncelikle size Firefox kullanıcıları için bir çözüm önerisinden bahsedeceğim, Mozilla firefox kullanan arkadaşlar stealthy eklentisiyle bu durumdan kurtulabilir, yapılması gereken buradaki linke tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi karşınıza çıkan ekranda yeşil butonlu Add To Firefox yazısına tıklamak olacak.

add-to-firefoxBuradan sonra eklentinin indirme işlemi tamamlanacak ve artık kurulum işlemine geçeceksiniz, bu işlemi yapmak için aşağıdaki resim gibi karşınıza gelen ileti 4 den geriye doğru saymaya başlayacak ve Install Now / Eklentiyi Kur şeklinde çıkan butona basmalısınız.

stealthy-kurulumBu işlemi yaptıktan sonra artık kurulum tamamlanmış demektir ancak kurulum tamamlanır tamamlanmaz internette dolaşmaya başlayamazsınız yapmanız gerek birkaç ufak işlem daha var, öncelikle tarayıcınıza baştan başlatmalısınız. stealthy-kullanimTarayıcınızı (Mozilla Firefox) yeniden başlatıldığında sağ üst köşede yan taraftaki gibi ikon göreceksiniz. Üzerine tıkladığınızda ikon yeşil renge dönüşecek ve artık internette sansürsüz gezinebileceksiniz.

Önemli bir husus daha var, eklentide çeşitli ülkeler üzerinden giriş yapma seçenekleri var ve her ülkeden istediğiniz siteye ulaşamazsanız yapmanız gereke alttaki resimde gördüğünüz gibi ayarlar bölümüne girerek listede bulunan ülkeler üzerinden giriş yapmak olacaktır.

stealthy-kullanim-ayarlariÖncelikle firefox’da sağ üst köşede gördüğünüz yeşil ikonun yanındaki OK’u tıklıyorsunuz ve Preferences menüsüne tıklıyorsunuz. ve aşağıdaki gibi bir pencere karşınıza geliyor. Resimdeki listelenen bayraklardan istediğini seçip o ülke üzerinden internette özgürce dolaşabilirsiniz. Kişisel tavsiyem bayrakların çıktığı alana “FR” yazmanızdır şimdilik gayet hızlı şekilde çalışıyor.

stealthy-kullanim-ince-ayarlari

Google Chrome kullanan arkadaşlar için buradaki bağlantıda youtube ve twitter gibi kapalı sitelere giriş şeklini anlatmıştık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here