Zarif ve Kullanışlı Telefon Sony Xperia T2 Ultra

0

zarif-telefon-sony-xperia-t2-ultraSony markasının amiral gemisi olan Xperia ailesini büyütmeye hızla devam ediyor. Bir Japon teknoloji firması olan Sony, geçtiğimiz hafta içesinde CES 2014 bilişim fuarında Z1 ve Z1 Compact akıllı telefon modellerini takipçilerinin beğenisine sundu. Gelecek zaman içerisinde piyasaya çıkartacağı Sony Xperia T2 Ultra ve Sony Xperia E1 modelleriyle ilgili birçok bilgilerde verildi. İlk verilen bilgilere göre Sony Xperia T2 Ultra çift SIM kart teknolojisine sahip olucak.

Sony Xperia T2 Ultra modeli Orta doğu, Asya ve Afrika bölgesinde ki kullanıcılar için tasarlanmış. Sony Xperia T2 Ultra modeli akıllı telefonlar içerisinde en büyük ekrana sahip olacaktır. 6. İnçlik TFT yapısında, Full HD ve 720×1280 çözünürlüklerde olacağı bildirildi.

Dört çekirdekli olarak piyasaya çıkacağı bilinen Sony Xperia T2 Ultra modeli Qualcomm Snapdragom cip setini kullanarak 1400 Mhz hızında işlemci kullanılmış. Bellek kısmı ise bu alanda çıkan telefonlardan biraz düşük olarak 1 GB verilmiş. Kendi içerisinde bulunan hafıza kapasitesi ise 8 GB olarak verilmiş. Kullanılabilir hafıza durumu ise 4,8 GB gibi küçük alan bırakılmasına rağmen SD kartlar ile 32 GB kadar hafızayı arttırmak mümkün olabiliyor. Arka yüzde bulunan kamera 13 megapiksel ve ön kamera 2 megapiksel olarak tasarlanmış. Kamera içerisindeki tasarımlarla ilgili birkaç bilgide verildi. Fotoğrafı çektiğiniz bölgenin konumunu paylaşmak, HDR fotoğraf çekimi ve yüz algılama gibi seçenekler ile tasarlanmış. Sony Xperia T2 Ultra büyük ekran ve yüksek kapasiteli çalışmasından dolayı güçlü bir pil ile geliyor. 3000 mAh gücünde düşük enerji tüketimine sahip bir bataryası mevcut olacak. 6. İnçlik bir ekran boyutu olması boyutlarının da büyük durumda olmasına sebep olmuştur. 165.3×83.6×7.63 mm boyutlarında olacak olan Sony Xperia T2 Ultra net ağırlığı ise 171 gram olacağı bilgileri verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here